Bireysel sporlar, doğaya ve insani sınırlara meydan okumanın en etkileyici yolları arasında yer alıyor. İmkânsızı başarmak ve benzersiz bir öykü yazmak isteyen pek çok sporcu ise çocuk yaştan itibaren sörf branşına yöneliyor. Çocukların denize ve dalgalara hükmetme, engelleri aşma ve özgürlüğün tadını çıkarma gibi birbirinden etkileyici duygularla tanışmasını sağlayan sörf, adrenalin tutkunlarının ömür boyu vazgeçemeyeceği etkinliklerden biri. Sörf yaparken kullanılan ekipmanların kalitesi ise etkili bir performans ve yüksek güvenlik açısından büyük önem taşıyor. Eğer sen de çocuğunu sörf branşıyla tanıştırmak için etkili ve güvenli bir ürün arıyorsan Decathlon köpük sörf tahtası ile hemen tanışabilirsin. Çocuk sörfçüler için özel olarak hazırlanan tahta sayesinde çocuğunla unutulmaz bir spor deneyimine adım atabilirsin.

Yakından incelemek için hemen tıkla!

İdeal Boyutlar, Yüksek Kalite

Çocuklar için özel olarak üretilen köpük sörf tahtası, ideal boyutları ve yüksek kalitesiyle öne çıkıyor. 214 x 57,3 x 8,4 cm ölçülerinde tasarlanan tahta, 55 litrelik hacmiyle 40 kg ve altındaki bütün çocuklar tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Sörfe başlangıç için son derece uygun bir ürün olan model, köpükten üretilmiş olması sayesinde oldukça hafif bir yapıya sahip. Yalnızca 3 kg ağırlığında olan ürün, bu sayede tüm çocuklar tarafından kolayca taşınabiliyor ve dengeli yapısıyla da fark yaratıyor. Çocukların sörf sporunu öğrenmesine yardımcı olan ürün, 2 ahşap stringer ile güçlendirilmiş polistiren çekirdeği ve polietilenden imâl edilen dış katmanıyla dayanıklı bir yapı sergiliyor. Kullanım esnasında herhangi bir deformasyona uğramayan model, bu sayede çocuğunu daima güvende tutuyor ve yapısal bozulma sebebiyle gerçekleşebilecek kazaların önüne geçiyor. Çıkarılabilir 3 adet salması bulunan sörf tahtası, arka bölümünde bulunan yuvarlak kuyruğu sayesinde rahatlıkla kontrol edilebiliyor ve çocukların özgürce sörf yapabilmesini sağlıyor.

Yakından incelemek için hemen tıkla!

Çocuğuna Denizi Sevdirecek Detaylar

Decathlon köpük sörf tahtası, ideal yüzeyi sayesinde çocukların dengede kalma ve postür geliştirme gibi aşamaları rahatça öğrenmesine yardımcı oluyor ve böylece geleceğin sporcularını yetiştirmeni kolaylaştırıyor. Küçük ve kalça boyu dalgalarda sörf yapmak için ideal olan ürün, 70 kg’a kadar olan yetişkinler tarafından hobi amacıyla da tercih edilebiliyor. Köpük sörf tahtasının vidalı salmaları ve standart kayışı ihtiyaç durumunda kolayca çıkarılabiliyor ya da sabitlenebiliyor. Bu sayede çocuğunun fiziğine kolayca adapte olabilen sörf tahtası, sörf branşının yanı sıra su içinde keyifli bir şekilde vakit geçirmek isteyenler tarafından havuzlarda da kullanılabiliyor. Fransa Hendaye’deki Decathlon ekibi tarafından özel olarak üretilen ve bu sayede evrensel bir nitelik taşıyan model, uzun kullanım ömrüyle de dikkat çekiyor.

Decathlon Sörf Tahtası Kullanım Önerileri 

Decathlon tarafından minik sörf tutkunları için tasarlanan köpük sörf tahtasından daha uzun süre verim alabilmen için çeşitli detaylara dikkat etmende yarar bulunuyor. En çok özen göstermen gereken konuların başında ise kullanıcı kilosu geliyor. Ayakta kullanımda 40 kg, su içinde tutunmada ise 70 kg sınırı bulunan ürün, bu sınırların aşılması durumunda deformasyona uğrayabiliyor. Ürünü yüksek sıcaklıkta uzun süre bekletmen de sörf tahtasının yapısına zarar verebiliyor. Bu sebeple köpük sörf tahtasını uzun süre güneş altında beklemiş araçlarda ya da yüksek ısı kaynaklarının yanında tutmamaya özen göstermen öneriliyor.

Yakından incelemek için hemen tıkla!

Çocuklar için başlangıç seviyesi olarak tasarlanan sörf tahtası, güçlü ve uzun boylu dalgalar için uygun bulunmuyor. Bu sebeple ürünü dalgasız ya da küçük dalgalı sularda tercih etmen çocuğunun güvenliği açısından büyük önem taşıyor. Kayış ve vidaların kurulum talimatlarına uyman ve çocuğunun kayışa asılmadığından emin olman da güvenlik için dikkat etmen gereken detaylar arasında. Sen de çocuğuna benzersiz bir sörf deneyimi yaşatmak istersen Decathlon köpük sörf tahtasını tercih edebilirsin.

Yetişkinler için sörf tahtası seçerken dikkat edilmesi gerekenlere dair yazımız için hemen buraya tıkla!

Tüm sörf ihtiyaçların için decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilir ya da mağazalarımıza gelerek takım arkadaşlarımızdan destek alabilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!