Eliptik bisikletini düzenli olarak temizleyip bakım yaparak güvende kalırsın ve bisikletinin ömrünü uzatırsın. Şimdi gel eliptik bisiklet bakımı hakkında bildiklerimizi masaya yatıralım.

Çalışma aletine en kadar iyi bakarsan bisikletin o kadar uzun süre çalışmaya devam eder. Egzersiz aletinin bakım kılavuzunda yazanları takip et.

eliptik bisiklet bakımı

BİRAZ VAKİT AYIR VE ELİPTİK BİSİKLETİNİ TEMİZLE!

Her antrenmandan sonra eliptik bisikletini nemli bir bezle temizlemeyi unutma. Spor aletine iyi bakmak motivasyonunu korumanı sağlar. Temizlik yaparken aşındırıcı olduğu ve kalıcı izler bırakabileceği için bisikletin üzerine gelmiş olabilecek ter damlalarına dikkat et.

Dikkat: Temizlemeden önce eliptik bisikletinin fişini her zaman prizden çek ve kullanmadığın zamanlarda eliptik bisikletini prize bağlı bırakma.

Bisikletinin modeline bağlı olarak kalp atış hızı sensörü varsa her antrenmandan sonra onu da temizlemeyi unutma.

eliptik bisiklet bakımı

ELİPTİK BİSİKLETİNİN ÖNEMLI KISIMLARINI DÜZENLİ OLARAK KONTROL ET

En önemli nokta, egzersiz aletinin ne kadar dengeli olduğudur. Antrenmanlar sırasında genellikle sıra dışı seslere neden olan sallanma belirtilerine dikkat et. Bu, ayaklarının doğru şekilde ayarlanmadığı anlamına gelebilir. Dengeli egzersiz aletleri daha sessiz ve güvenlidir.

Güvenlik için düzenli aralıklarla tüm vida ve cıvataların yeterince sıkı olup olmadığını kontrol et.

Eliptik bisiklet modellerimizi incelemek için mağazalarımıza gelebilir ya da decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilirsin!

İlk kez eliptik bisiklet alacaklar için hazırladığımız rehber niteliğindeki yazımız için hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!