Soğuk ve yağışlı havalarda tekneyle açılanlar, balığa çıkanlar veya kıyı seyri yapanlar için üretilen Sailing 100 Tribord yelken botu, ayağını ıslanmaktan ve yabancı maddelerden korumak için tasarlanmıştır. Deniz suyuna karşı son derece dayanıklı ve sağlam olan Sailing 100 Tribord, yalnızca teknede değil, kıyıda iken de su altındaki cisimlerden ayağını korumaya yardımcı olur. Yumuşak yapısıyla ayağı rahat ettiren bu yelken botu, ıslak zeminde kaymadan yürümeni sağlayan şekillendirilmiş taban yapısı sayesinde güvenli basış konforu sunar. Tekne kullanımı için oldukça ideal bir tasarıma sahip olan yelken botu, su geçirmez yapısı ile gün boyu kuru ve güvende kalmanı sağlar. 

yelken botu

Üstün Teknik Yapı 

PVC malzeme içermeyen Sailing 100 Tribord yelkenli botunun su geçirmezlik özelliğine sahip elastomer gövdesi, ayağın sudan korunmasını ve tüm gün kuru kalmasını sağlar. Elastomer malzeme; iyi yalıtım sağlayan, kolayca deforme olmayan, farklı şekiller halinde kalıplanabilen ve bükülebilen plastik bir malzemedir. Sailing 100 Tribord yelkenci botu, elastomer gövdesi sayesinde kıyı seyri yapanlar için %100 su geçirmezlik sağlamak amacıyla üretilmiştir. Elastomerin diğer polimerlerden farkı ve en önemli niteliği elastikiyet özelliğidir. Çekme mukavemeti son derece yüksek, esneyip bırakıldığında hızla eski boyutuna dönebilen bu kauçuk benzeri polimer madde sayesinde hem teknede hem de kıyıda kısıtlanmadan rahatça hareket edebilirsin. 

Esnek ve Tırtıklı Dış Taban 

Sailing 100 Tribord yelkenli botunun dış tabanı düzensiz ve ıslak zeminlerde kaymadan, rahatça yürümen için 100% Stiren Etilen Bütadien Stiren bileşeni ile üretilmiştir. Stiren etilen butilen stiren, önemli bir termoplastik elastomerdir. Sailing 100 Tribord yelkenli botunun esnek ve tırtıklı yapıdaki dış tabanı ıslak tekne zemininde son derece sağlam bir zemin kavrayışı sağlar. Halka şeklindeki tırtıklı taban yapısı aynı zamanda suyu başarılı bir şekilde dışarıya atar ve tabanın su içinde kalmasını engeller. Böylece çok daha güvenli bir kullanıcı deneyimi sunar. Sailing 100 Tribord yelkenli botunun iç kısmında kullanılan astar ve çorap ise %100 polyester malzemeden meydana gelir ve ayağını sararak kaymayı engellemeye yardımcı olur.

yelken botu

Öne Çıkan Tasarım İncelikleri 

Sailing 100 Tribord yelkenli botu, geleneksel yelkenli botlarından farklı olarak son derece zarif bir görünüme sahiptir. Ürün, baldıra kadar uzanan yükseklikte tasarlanan çizme boyu ile suyun içeriye girmesini ve ayağın ıslanma riskini minimize eder. Yeterli genişlikte bir boğaz kısmına sahip olan Sailing 100 Tribord yelkenli botunu zorlanmadan ayağına giyebilir ve istediğin zaman çıkarabilirsin. Geniş boğaz kısmı, aynı zamanda teknedeki dinamizme kolayca ayak uydurmana ve özgürce hareket etmene yardımcı olur. Boğaz kısmının dışa bakan yan tarafında kabartma Tribord baskısı göze çarpar. Sailing 100 Tribord yelkenli botunun kalitesi ve dayanıklılığı, Hendaye’deki (Fransa) ekipler tarafından tasarlanmış ve test edilmiştir.

Bakım ve Kullanım Önerisi  

Sailing 100 Tribord yelkenli botunu ilk kullanımdan önce yıkaman önerilir. Ancak ürün makinede değil, elde yıkanmalıdır. Botun yıkanması sırasında ağartıcı kimyasallar kesinlikle kullanılmamalıdır. Ürün, tamburlu kurutma yapılmamalı, ütülenmemeli ve kuru temizleme yapılmamalıdır. Botunu bir süre kullanmayacaksan bir dahaki kullanıma kadar ısı kaynaklarından uzakta ve kuru bir yerde saklamaya özen göstermelisin. 

yelken botu

Sporu herkes için ulaşılabilir kılan Decathlon, Sailing 100 Tribord yelkenli botunu ve birbirinden kaliteli tüm spor giyim ve aksesuarlarını bütçene uygun fiyat seçenekleri ile beğenine sunuyor. Sportif yaşamına konforla birlikte yenilik, işlevsellik ve şıklık getiren tüm spor ürünlerine Decathlon’dan hemen göz atabilir ve favori tasarımlarını sen de kolayca satın alabilirsin.

Yelkenci terimlerini ele aldığımız eğlenceli içeriğimiz için hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!