NH150 Quechua erkek outdoor bot, yağmurlu havalarda ormanda ve yeşil alanlarda yürüyüş için tasarlanmış uzun ömürlü ve kaliteli bir üründür. Engebeli kır yollarında iyi bir tutuş sağlayan, su geçirmeyen, rahat bir yürüyüş ayakkabısı olan Quechua, uygun fiyatı ile ön plana çıkar. Kauçuk tabanı sayesinde çok dayanıklıdır ve rahat bir yürüyüş imkânı sağlar. Dayanıklılık testleri ile kalitesi ve uzun ömürlü oluşu kanıtlanan yürüyüş botu, optimum su geçirmezlik ve nefes alma özelliklerine sahiptir. Doğal kayalık ve ormanlık alanlarda antrenman yapmayı bir zevke dönüştüren su geçirmez bot, toprak patikalar gibi yumuşak veya kayalıklı sahil gibi mineral zeminler için mükemmel bir performans sunar. 

NH150 Quechua Erkek Outdoor Bot Teknik Özellikleri

Outdoor bot NH150 Quechua, hafif yağmurda iki saatlik yürüyüşe dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Kauçuk tabanı sayesinde çok dayanıklıdır ve yürüyüş esnasında rahatlık verir. Ürünün kalitesini artırmak ve yürüyüş botlarının erken aşınmasını önlemek için üretimin her aşamasında testler yapılır. Farklı ihtiyaçlar için en iyi seçeneklerden biri olan yürüyüş botu, uzun süreli çalışmalar sonunda özenle üretilir.

erkek outdoor bot

Dayanıklı ve konforlu yürüyüş botunun teknik özellikleri yürüyüşseverler için sürekli geliştirilmektedir:

 • Üstün Zemin Tutuşu ve Kavrama: Arazi patikaları için üretilmiş 4 mm CrossContact taban, zemin tutuşunu kolaylaştırır.
 • Su Geçirmez: Nefes alabilen, su geçirmez membran zar, yağmurda iki saatlik yürüyüş sırasındaki testlerden başarıyla geçmiştir.
 • Rahatlık ve Konfor: 5 mm kalınlığındaki PU taban ve taban astarı yürüyüş yaparken rahatlık sağlar. Ayak bileğini kavrayan yaka, konforlu özel köpükten üretilmiştir.
 • Yürüyüş Kolaylığı: Tabanda biriken çamuru gidermek için 4 mm kalınlığındaki özel desenli tasarım, yürüyüş kolaylığı sağlar.
 • Kaliteli Bileşenler: Dış taban %50 sentetik kauçuk, %50 etilen vinil asetat; üst kısım %50 poliamit, %30 poliüretan, %15 polyester, %5 elastan; astar ve çorabı %70 polyester ve %30 poliüretandan oluşur.

Quechua erkek outdoor bot, üstün teknik özellikleri ve uygun fiyatı sayesinde her yaştan kullanıcının tercih edebileceği kaliteli bir yürüyüş botudur. 

erkek outdoor bot

Doğal Zeminlerde Üstün Kalite ve Dayanıklılık

Outdoor bot modeli, arazi yollarında rahat yürüyüşler için tasarlanmıştır, üstün kalitesi ve dayanıklılığı sayesinde uzun ömürlüdür. Ürünün teknik özelliklerini kontrol etmek ve geliştirmek amacıyla birçok test gerçekleştirilir. Yürüyüş botunun dayanıklılığı şu aşamalarda laboratuvar ortamında test edilmektedir:

 • UV ışınlarına karşı dayanıklılık
 • Kopçaların ve bağcıkların dayanıklılığı
 • Birleştirme kalitesi
 • Zehirli madde kullanımı
 • Yıpranmaya karşı gövde ve taban bileşenlerinin dayanıklılığı
 • Hızlandırılmış eskitme işlemi
 • Su geçirmezlik testi
erkek outdoor bot

Uygulanan bu testler sayesinde NH150 Quechua yürüyüş botunun kalitesi ve dayanıklılığı en üst düzeye çıkarılır ve doğada erken aşınmasının önüne geçilir.

Quechua outdoor bot ıslak bezle temizlenebilir. Yürüyüş ayakkabısı ışık almayan, havadar ve nemden uzak bir ortamda saklanmalıdır. Botların asfalt yollarda kullanımı hızlı aşınma nedeniyle rahatsızlık hissi yaratabilir. Ayrıca söz konusu botlar dağ yürüyüşleri için uygun değildir. Daha çok doğal ormanlık, toprak patika ve kumlu ve çakıllı sahil gibi mineral zeminlerde tercih edilmelidir.

erkek outdoor bot

Yürüyüş için giyilen çoraplarla birlikte bot ayakta denenmeli, gerekirse değişik ayakkabı numaraları test edilmelidir. Yürüyüş ayakkabılarında özellikle iki konfor noktası kontrol edilmelidir: Topuk tabanı ve ayağın ön kısmı. Ayağın bu bölümlerinde baskı noktaları olmamalı, yürüyüş ayakkabıları denenirken bir süre yürüyerek rahatlık ve ayak uyumuna dikkat edilmelidir.

Doğa yürüyüşlerinde çorap seçiminin önemine dair yazımız için hemen buraya tıkla!

Tüm sportif ihtiyaçların için mağazalarımıza gelebilir veya decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!