Konumuz kadın softshell mont! Fakat genel bir konu değil, oldukça özel bir konu: Sailing 900 Tribord! Serin ve rüzgarlı hava koşullarına karşı koruma sağlaması için özel olarak tasarlanan Softshell mont ile denizlerde ve açık sularda arzu ettiğin sonuçlara kolayca ulaşabilirsin. Ürünün pratik kullanım sunan tasarımını ister tek başına ister su geçirmez bir ürün ekleyerek iki katmanlı olarak kullanabilirsin. Soğuğa karşı etkin koruma isteyenlerin de beklentilerini karşılayan montun tasarımı aynı zamanda oldukça kullanışlıdır. İki adet fermuarlı dış cebi bulunan montun dar kesim yapısına ek olarak kapüşon yüksekliğini ve yakasını kişisel tercihlerine uygun olarak ayarlayabilirsin.  

kadın softshell mont
Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Softshell Çok Katmanlı Bileşenin Avantajları

Özel olarak geliştirilen Softshell bileşeni üç farklı maddeden oluşur. Montun dış yüzeyi su tutmayan kumaş yapısına sahiptir. Bu sayede çiseleyen yağmura ve soğuğa karşı etkin bir koruma sağlar. Ürünün iç yüzeyinde ise konforlu hissettiren ve sıcak tutan bir polar mevcuttur. Bu sayede sadece antrenmanlarda değil, günlük hayatta da rahat ve sıcak hissetmene yardımcı olur. Montun iç ve dış yüzeyleri arasında ise gözenekli bir membran bulunur. Nefes alabilirliği sağlayan gözenekli yapı aynı zamanda rüzgarlı havalarda su geçirmez özelliğe de sahiptir. 

Birçok farklı özelliği bir arada sunan Softshell montun avantajlarından bir diğeri ise hafif yapısıdır. Vücut yapısına kolay bir şekilde uyum sağlayan ürünün esnek yapısı hareket özgürlüğünü kısıtlamaz. Antrenmanlar sırasında rahat hissetmen için özel olarak tasarlanan montun nefes alabilirliği yapılan testlerde ortaya konmuştur. Vücudun ürettiği teri hızlı bir şekilde dışarı atan Softshell mont ile zorlu hava koşullarına ve dalgalara meydan okuyabilirsin.

Su Tutmazlık Özelliği

Birçok farklı alanda avantaj kazandıran Sailing 900 Tribord mont modelinin öne çıkan özelliklerinden bir tanesi su tutmazlıktır. Su geçirmezlik ile sıklıkla karıştırılan su tutmazlık özelliği kumaşa özel bir işlem uygulanılarak eklenir. İşlem tamamlandıktan sonra kumaş üzerine gelen su damlalarını emmez. Böylece kumaşa değen damlalar yüzeyin üzerinden akarak gider. Antrenmanlar sırasında veya gündelik yaşamda suyun kumaşın üzerinden kayarak devam etmesi gün boyu konforlu hissetmeni sağlar. 

Su tutmazlık özelliğine sahip Softshell mont modelinde su damlaları iç katmanlara ulaşamaz. Böylece mont hafif yapısını korur ve nem birikme oluşmadığından kuruma süresi de oldukça kısadır. Su tutmazlık özelliğinin bir diğer avantajı da pratik bir bakımla ürünün kullanım ömrü boyunca korunabilmesidir. Özelliğin etkili bir şekilde performans göstermesi için kullanabileceğin sıvı bakım ve sprey ürünleri mevcuttur. Ürüne 5 yıkamanın ardından su tutmazlık performansını koruması ve yenilenmesi için düzenli aralıklarla bakım uygulayabilirsin. 

Rüzgarı Önleyen Tasarım

Kadın softshell mont Sailing 900 Tribord modelinin öne çıkan özellikleri arasında rüzgar kesme de yer alır. Birçok açıdan fayda sağlayan bu özellik sayesinde antrenmanlarında yüksek konfor elde edebilirsin. Spor yaparken veya hareketsiz bir şekilde dururken rüzgardan korunmak vücut ısısının düşmesinin önüne geçer. Hava sıcaklığının hissettirdiği derece rüzgar ile birlikte çok daha düşük olabilir. Özel olarak geliştirilen Softshell bileşeni sayesinde rüzgarın etkilerini minimum düzeyde hissedersin. 

Rüzgara ve suya karşı koruma sağlayan mont modelinin konforlu hissetmeni sağlayan özelliklerinden bir diğeri de kapüşon tasarımıdır. Seyirlerin boyunca kapüşonun rahatsızlık hissi oluşturmaması için dikişler başının hareketlerine uyum sağlayacak bir şekilde tasarlanmıştır. Kapüşonun üst bölgesinde yer alan ayarlama noktası kişisel kullanımda büyük kolaylık sağlar. Aynı zamanda kapüşonun yaka bölgesindeki ayarlama noktaları genişliği dilediğince ayarlamanı sağlar. Böylece rüzgara ve soğuğa karşı çok daha etkili bir koruma elde edebilir ve antrenmanlarında çok daha rahat hissedebilirsin.

kadın softshell mont

Bir başka ürün inceleme yazımız olan ve Sailing 100 model yelken botumuzu mercek altına aldığımız yazımız için hemen buraya tıkla!

Yelkencilikle alakalı tüm ihtiyaçlarını mağazalarımıza gelerek ya da decathlon.com.tr‘yi ziyaret ederek giderebilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!