Koşmak, sağlıklı bir vücut için çok önemlidir. Konforlu bir koşu ise doğru ayakkabı seçimiyle mümkün olur. Doğru bir koşu ayakkabısı, kişinin ayak tipine uygun olan ve aynı zamanda yapacağınız koşu seviyesine hizmet eden bir yapıda olmalıdır. Run Cushion Kalenji erkek koşu ayakkabısı, sağlıklı bir yaşam sürmek için haftada 1 – 2 kez ve maksimum 45 dakikalık başlangıç seviyesinde koşu sporu yapanlar için uygundur. Oldukça hafif ve rahat bir deneyim sunan Cushion koşu ayakkabısı, başlangıç seviyesinde koşu yapanların yanı sıra hobi amaçlı koşu yapanlar için de vazgeçilmez bir ürün olarak öne çıkar. Tabanın alt kısmında bulunan kauçuk destekler, maksimum seviyede kaymazlık sağlar. 

Run Cushion Kalenji Erkek Koşu Ayakkabısı Ürün Faydaları

Run Cushion Kalenji erkek koşu ayakkabısı darbe emici özelliği, ultra rahatlık ve hafifliğiyle dikkat çeken bileşenlere sahip.

Darbe Emici Özellik

 • Run Cushion Kalenji koşu ayakkabısı, yumuşak köpük bileşenli tabanı sayesinde antrenman esnasında oluşan darbeleri emer.

Ultra Rahatlık

 • Başlangıç seviyesindeki koşu antrenmanlarına başlamak için ideal rahatlık sunan Run Cushion Kalenji ile koşu yapmak artık daha da konforlu olacak.

Ultra Hafiflik

 • Oldukça hafif bir koşu ayakkabısı olan Run Cushion Kalenji, 43 numarada 235 gram olarak ölçüldü. 
 • Konforlu ve sağlıklı bir koşunun vazgeçilmezi olan hafiflik derecesi, kişinin yorulmadan koşmasına zemin hazırlar. 

Ürün Bileşimi

 • Dış tabanı %60 Etilen Vinil Asetat, %40 Kauçuk – Sentetik Üstü %70 Katyonik Polyester, %30 Poliüretan Astar ve çorabı %100 Polyester’dir. 

Ürünü Saklama Tavsiyesi

 • Daha uzun süreli ve daha sağlıklı bir kullanım için, ayakkabıların UV ışınlarından uzakta muhafaza edilmesi önerilir.

Kullanıcı Talimatları

 • Run Cushion Kalenji, raket ve takım sporları için uygun bir ürün değildir.

Testler

 • Run Cushion Kalenji koşu ayakkabısı, laboratuvar ortamında birçok mekanik testten geçirilmiş ve aynı zamanda aylar boyunca yollarda koşu yapan koşucular tarafından test edilmiştir. Bu yüzden güvenilirliği de maksimum seviyededir.

Teknik Bilgiler


Run Cushion, konforlu bir koşu ayakkabısında olması gereken bütün özelliklere sahiptir. Başlangıç seviyesinde ve hobi amaçlı antrenman yapanlar için oldukça uygun bir üründür. Koşu sporunda önemli bir yeri olan doğru basış şekilleri, Kalenji’nin aşağıdaki özellikleri sayesinde kullanıcılara uyum sağlar.

 • Kullanıcının ayak hareketlerinin doğal yapısını engellemez, esneklik kazandırır.
 • Ayakkabının topuğu ve ön kısmı arasındaki yükseklik farkına denilen drop, ne kadar düşük olursa o kadar rahatlık sağlar. Run Cushion koşu ayakkabısında 6 mm’lik drop bulunur. Bu sayede kullanıcının ayağı doğal basma hareketine uyum sağlar ve topuğun zeminle teması da konforlu biçimde gerçekleşir.

Run Cushion Koşu Ayakkabısı Nasıl Bu Kadar Rahat?

Hobi amaçlı veya başlangıç seviyesinde koşu sporunu yapan kullanıcılar için özel biçimde tasarlanmış olan Run Cushion, 3 aşamalı bir konfor sunar:

 • Darbe emici köpük (EVA köpüğü)
 • Kullanım esnasındaki rahatlık
 • Hafiflik

Run Cushion koşu ayakkabısı sahip olduğu EVA köpük sayesinde kusursuz bir darbe emicidir. İleri düzeyde esnek ve yumuşak bir yapısı olduğu için de herhangi bir temasta zarar görmesi oldukça zordur. Run Cushion hafif yapısı ile antrenman esnasında ayağınızda yokmuş gibi hissettirecek.

Darbe Emicilik Özelliği Nedir? 

Run Cushion Kalenji, koşu antrenmanlarında tekrar eden darbeleri EVA köpüğün yumuşak ve esnek yapısıyla emer. Run Cushion koşu ayakkabısının bu darbe emicilik özelliği sayesinde daha konforlu bir antrenman ve uzun ömür bir kullanım sağlanır.

Hafif Bir Koşu Ayakkabısı Ne Fayda Sağlar?

Hafif bir koşu ayakkabısı, başlangıç seviye veya hobi amaçlı yapılan koşu antrenmanlarında daha az efor harcanmasını sağlar. Run Cushion koşu ayakkabısı, 43 numarada 235 gram ağırlığa sahiptir. Bu özelliğiyle de Kalenji koşu ayakkabılarının içerisindeki en hafif ürünlerden biridir.

Koşucu bacağı sendromu yazımızı okumak istersen hemen buraya tıkla!

Tüm koşu ihtiyaçların için mağazalarımıza gelebilir ya da decathlon.com.tr’yi ziyaret edebilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!