Hava durumu ne olursa olsun dağ bisiklet sürüşü yapmak istiyorsan sağlam, esnek, kıyafetlerinin üzerine kolayca giyebileceğin ve mümkün olduğunca fazla koruma sağlayan bir tayt arayışı içinde olabilirsin. Rockrider ST 500 kışlık dağ bisikleti taytı sana istediğin konfor ve korumayı sağlayacak özelliklere sahiptir. Kış sürüşleri için yağışlı hava koşullarına karşı tam koruma sunan tayt, sıkı kesimi, rahat dolgusu ve ekstra sıcaklığıyla su geçirmez özelliğini de taşır. Bu kullanışlı kışlık dağ bisikleti taytının tüm özelliklerini senin için inceliyoruz!

Kışlık Dağ Bisiklet Taytının Tasarımı

Kesimi, dikişler ve malzemesi ile zorlu hava koşullarına karşı üstün koruma sağlayan dağ bisikleti taytımız, maksimum konfor sağlamak için şu temel özelliklerden oluşur:

  • Ayak bileklerinde hafif kayışlar ve fermuarlar bulunur. Bu özellik taytı daha kolay giymeni sağlar, dağ ve yol turları boyunca takılı kalır ve güvenli sürüş imkânı tanır.
  • Ağ kısmında bulunan dolgulu ped ise dağ bisikleti turları sırasında 3 saate kadar maksimum konforu garanti eder. Dağ bisikleti turlarından (MTB) en iyi şekilde yararlanman ve yüksek verim ve keyif alman için tasarım ekibi ve prototip uzmanlarımız bu pedi özel bir teknik geliştirerek yerleştirmiş ve birçok kez test etmiştir. Sonuç ise beklendiği gibi minimum rahatsızlık ve sürtünme. Bu sayede ne kadar hareketli olursan ol uzun süreler boyunca bisiklet sürebilir ve aşınmayı dert etmeden sürüşüne odaklanabilirsin.
  • Ana kumaş; %15 spandeks ve %85 polyamidden oluşur. Dolgu iç kumaş tamamen polyester katyonik, dış kumaş ise su itici özellikte %20 spandeks ve %80 polyester katyoniktir. Bu özellikler bir araya geldiğinde ise teri emerek seni soğuğa ve dış etkenlere karşı korur.
  • Dikişler profesyonel olarak yerleştirilmiştir. Yumuşak kumaş yapısına ek olarak dikişlerde de konfor ve dayanıklılık ön planda tutularak üretilen dağ bisikleti taytı, hiçbir pozisyonda hissedilmez ve rahatsızlık vermez. 

Sıcak Tutan Kumaş Seçimi

Kış aylarında yapılan dağ bisikleti turlarında sıcak ve kuru kalmanı sağlayan bu kaliteli kumaş teknolojisi, terin dışarı atılmasını ve içerideki sıcak havanın nemsiz ve daha kaliteli olmasını sağlar. Spandeks oranının yüksek olması sayesinde bisiklet üzerinde pedal çevirirken ve ani manevralarda ultra esneklik sağlar, böylece tüm hareketleri zahmetsiz, ekstra efor sarf etmeden yapabilirsin. Ayrıca bir başka özelliği ise katyonik içerik sayesinde yağmur, kar ve diğer dış etkenlere karşı solma direncinin bulunmasıdır. Esnek ve konforlu olduğu kadar sürtünme ve yabani bitki örtüsüne de dayanıklı kumaş teknolojisi bulunur. Böylece çok seveceğin dağ bisikleti taytını uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi giyebilirsin. 

Sırt Destekli ve Askı Özellikli ST 500

Bisiklet sürüş esnasında sırt ve gövdenin yan kısımları rüzgârdan ve nemden en çok etkilenen bölgelerdir. Diğer bölüm ise bacaklardır. Tüm bisiklet taytları bacaklarını korumaya odaklanır. Rockrider ST 500 kışlık bisiklet taytı ise 7/8 boy tasarımıyla bileğe kadar inen, sırt ve yanlardan koruma sağlamak amacıyla tulumlardan ilham alınarak üretilen bir kışlık bisikletçi taytı modelidir. Bu tayt soğuk hava koşullarından etkilenen tüm vücut bölümlerini kapatmana ve korumana yardımcı olur. Sırtı kapalı askılı tasarımı, taytın hızlı ve ekstrem sürüşlerde dahi sağlam bir şekilde üzerinde kalmasını sağlarken, aralıksız yapısı ile sırtını destekler ve bu sayede soğuktan etkilenmezsin.

Yakından incelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Bu kayışların bir başka öne çıkan özelliği ise fit yapısı ve kesimi sayesinde üzerine istediğin kadar termal body, sweatshirt, ceket vb. giymene izin vermesidir. Esnek ve vücudu saran kumaşı, üzerine giyilen parçalar nedeniyle katlanmayacak ve rahatsızlık vermeyecek şekilde tasarlanmıştır.

İstanbul’daki Prens Adaları’nın en büyüğü olan Büyükada’da harika bir dağ bisikleti sürüşüne ne dersin? Büyükada’da bulunan dağ bisikleti rotalarını anlattığımız yazımız için hemen buraya tıkla!

Tüm bisiklet ihtiyaçların içinse hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!