Çocukların keyifli vakit geçirmeleri için tasarlanan ürünlerden bir tanesi olan patenler arasında tercih yaparken dikkate alınması gereken belirli noktalar mevcuttur. Konfor, dayanıklılık ve güvenlik ebeveynlerin en çok üzerinde durduğu hususlar arasında yer alır. İlk defa deneyecek ya da acemi olan çocuklar için özel olarak geliştirilen Oxelo Play 3 çocuk pateni, istediğin güvenli ve konforlu sürüş deneyimini elde etmeni sağlar. Ürünün özel tasarımı çok daha rahat bir şekilde denge kurmaya yardımcı olur. Aynı zamanda ayarlanabilir boy özelliğine sahip olan paten, çocuğunun büyüyen ayaklarına uyum sağlayarak oldukça uzun bir kullanım ömrü sunar.   

Oxelo Play 3 Çocuk Pateni Kompakt Tasarımı

Çocuğunun paten keyfini rahat bir şekilde yaşarken güvenli bir sürüş de elde etmesini sağlayan Oxelo Play 3 çocuk pateni, kompakt tasarımı sayesinde farkını her fırsatta hissettirir. Paten üzerinde denge sağlamak ve konforlu bir kullanım elde etmek için en önemli hususlardan bir tanesi iç yapının uygunluğudur. Ürünün ayarlanabilir boy yapısı sayesinde pateni çocuğun için kolayca ayarlayabilirsin. Çocukların büyüyen ayaklarına uyum sağlaması için geliştirilen bu özellikten faydalanmak için öncelikle iç ayakkabının önünde yer alan küçük dilin cırt cırtını açabilirsin. Daha sonra 1, 2 ve 3 numaralarından ideal olanı ayarlayabilirsin. Bu yenilikçi tasarım ayakkabının burun kısmındaki boşluğu kişisel kullanıma göre düzenlenebilir kılarak uzun yıllar yüksek verim elde edilmesini sağlar. Öğrenme aşamasındaki çocuklar için geliştirilen Play 3 paten modellerinin denge seti, bağlama klipsleri ve diğer tüm kullanışlı özellikleri Oxelo modelinin yapısında yer alır. 

Oxelo Play 3 Çocuk Pateninin Güvenli Yapısı

Özel olarak seçilen malzemelerden üretilen Oxelo Play 3 çocuk pateni, çocukların oldukça güvenli bir sürüş elde etmelerini sağlar. Sürüş deneyiminin güvenli olması için en önemli kriterlerden bir tanesi fren sistemidir. Sürtünme sayesinde yavaşlayan standart ürünlerin aksine Oxelo Play 3 çocuk pateninin 63 mm çapındaki lastiklerinin yapısında bulunan kauçuk bileşen kusursuz kaymazlık sağlar. Böylece çocuğun rahat bir şekilde kayarken aynı zamanda etkili bir şekilde fren yapabilir. Kauçuk fren tasarımının bir diğer avantajı da plastik frenlere oranla daha yavaş yıpranmasıdır. Oxelo’nun güvenli yapısında öne çıkan diğer bir husus ise özel rulman tasarımıdır. Yüksek performansla kaymaya ek olarak oldukça güvenli bir kullanım sunan patenlerin rulmanları ilk çıkışta hızın azaltılmasını sağlar. Çocukların teknik bilgisi ne olursa olsun dengeli ve güvenli bir sürüş sunan teker ve rulman tasarımı her alanda yüksek verim vadeder. Deneyimli kullanıcıların yanı sıra başlangıç seviyesindeki çocuklar için de ideal olan Oxelo Play 3 çocuk patenini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin.  

Oxelo Play 3 Çocuk Pateninin Pratik Bakımı

Çocukların keyifli ve güvenli vakitler geçirmesi için özel olarak geliştirilen Oxelo Play 3, kullanıcıların beğenisine sunulmadan önce birçok farklı teste tabi tutulur. Avrupa standartlarına uygunluk ve düşük aşınma yüzdelerine sahip olan ürünün özellikleri belirlenirken kullanıcıların beklentileri de dikkate alınır. Kullanışlı ve dayanıklı patenin bakımını özenli bir şekilde yaparak kullanım ömrünün daha uzun olmasını da sağlayabilirsin. Her kullanım sonrası kuru ve serin bir yerde saklanması gereken Oxelo Play 3 çocuk pateninin tekerlekleri kullanıldığı alana bağlı olarak aşınır. Tekerlekleri düzenli olarak kontrol edebilir ve gerektiğinde yerlerini pratik bir şekilde değiştirebilirsin. Bununla birlikte tekerleklerin iç kısmında yer alan 7 halka görünür hale geldiğinde yeni bir ürünle değiştirmek gerekir. Çocuğun için eğlenceli ve güvenli bir deneyim sunan Oxelo Play 3 çocuk pateninin uzun ömürlü yapısıyla bütçe dostu bir alışveriş fırsatı yakalayabilirsin.   

Peki patene kaç yaşında başlanmalı ve nelere dikkat edilmeli sorularının cevaplarını merak ediyor musun? Cevabın evetse hemen buraya tıkla!

Tüm paten ihtiyaçların içinse mağazalarımıza gelebilir veya decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!