“Bisiklet selesi üzerinde geçen hiçbir saat israf edilmiş olmaz.” diyen Winston Churchill’i doğrular nitelikteki B’twin 500 Çocuk Bisikleti, birçok faydalı özellikle donatılan özel tasarımıyla dikkat çeker. Çocuk Bisikletleri Standardına (ISO 8098) uygun B’twin 500; ideal boyutları, güvenlik vadeden yapısı, her ayrıntısında göze çarpan benzersiz dizayn unsurlarıyla rahatlığı ve heyecanı bir arada sunar.

Bir çocuk bisikletinde aranan özellikleri aynı üründe buluşturan B’twin 500, 3 – 4,5 yaş aralığından itibaren kullanıma elverişlidir. 

Her Detayıyla Fark Yaratan Çocuk Bisikleti: B’twin 50

Turuncu ve siyah renklerin hakimiyetini yansıtan 14″çocuk bisikleti, bisiklet sürmeyi yeni öğrenen çocukların ihtiyaçlarına cevap verir. Zincir koruyucunun plastiğine işlenen sevimli robot figürü, çocukların dikkatini hemen çeker. Ürünün kurulu haldeki uzunluğu 98 cm, genişliği 42 cm. ve yüksekliği 62 cm. olarak ölçülür. 8.7 kg. ağırlığa sahip bisiklete en fazla 30 kg. ağırlığında yük bindirilmesi önerilir. Üretiminde kaliteli ve dayanıklı malzemelere yer verilen aracın çerçeve kısmında %100 çelik ürün bileşimi ön plana çıkar. Zil, ön ve arka aydınlatma, jantlara sabitlenmiş reflektörlü kedi gözleri ve küçük tekerlekli yan ayaklar gibi standart donanımlar B’twin 500’ün ilk bakışta dikkat çeken işlevsel detaylarıdır. Yüksek güvenlik tedbirleri açısından çocuk bisikletini kullanırken kask takılması zorunludur. 

Öğrenim ve Kullanım Kolaylığı Sunan B’twin 500 Çocuk Bisikleti

Çocukların bisiklet sürmeyi öğrenmesi için kusursuz bir seçenek olan B’twin 500’ün özel olarak geliştirilen V şeklindeki bisiklet kadrosunun alçaltılmış merkezi, çocukların bisiklete kolayca binmesine ve inmesine yardımcı olur. Öğrenme aşamasında araç üzerinde dengede kalmaya yardım eden fonksiyonel yan tekerlekleri hiçbir alete ihtiyaç duymadan pratik bir şekilde çıkarıp takmak için dişlileri elle sıkmak ya da açmak yeterlidir. Öğrenme sürecine katkıda bulunan ve kullanım kolaylığı sağlayan bu özellikler çocuklara kullanıma hazır bir araç sunar. Özel olarak seçilen şişirilebilir iç ve dış lastikler kaldırım, çimen, patika gibi engebeli zeminlerde eşsiz bir yer tutuşu sergiler. Üst düzey tekerlekler engelleri kusursuz bir şekilde aşarak kesintisiz bir sürüş tecrübesinin kapılarını aralar.

‘Stop Easy’ ile Gelen İdeal Fren Sistemi

B’twin 500 çocuk bisikletinin benzersiz ‘stop easy’ inovasyonu, tamamen çocuklara uygun, onaylı bir fren sistemidir. ‘Stop easy’ sistemine sahip fren kolları, çocukların el yapılarına uygun olacak biçimde kolayca erişilebilir ve rahatça kavranabilir türdendir. Fren kollarına yapılan baskı, paralel şekilde gidonu aktive eder. Klasik fren kollarına kıyasla %30 enerji tasarrufu sağlayan bu sistem, bisiklet sürmeyi daha güvenli hale getirir. Fren kontrolünün daha etkili olması adına ön kısımda cantilever frenler, arka kısımda ise tambur fren düzeneği tercih edilir. Fren sistemini destekleyen entegre zincir koruması ve çamurluklar çocukları vites takımından korur. Entegre zincir koruyucu panel ile kapatılan krank kolu, zincir ve freewheel gibi unsurlar çocukların parmaklarını mekanik düzeneğin içine sokmasını engellerken ayakkabı bağcıklarının takılması ve kıyafetlerin sürtünüp kirlenmesi gibi durumların da önüne geçer.

Konforlu Sele Ayarlama Sistemi 

B’twin 500, sürüş esnasında sunduğu konfor ile minik sürücüleri memnun etmeyi başarır. Çocukların fiziksel yapılarına göre tasarlanan köpük sele kısmı otururken konfor sağlar. Sele yüksekliği, yaş aldıkça büyüyen ve gelişen vücut yapılarına uyum sağlayacak şekilde ayarlanabilir. Selenin yüksekliği 43,5 – 50,5 cm arası değişen ölçülerde ayarlanabilir.

6 numara alyan anahtar ile kolayca yapılabilen quick release sele ayarlama sistemi sayesinde, B’twin 500 çocuk bisikleti uzun yıllar boyunca kullanılabilir ve bu benzersiz bisikletin keyfi daha uzun süre yaşanabilir. B’twin 500 modelinin de aralarında bulunduğu tüm yetişkin ve çocuk bisikletleri ile destekleyici ekipmanlarını Decathlon’da bulabilirsin!

Çocuk bisikleti seçerken dikkat edilmesi gerekenleri incelediğimiz yazımız için hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!