YouTube, spor salonuna erişimi olmayan herkes için kurtarıcı bir konumdadır. Ancak YouTube’a her dakika yaklaşık 300 saatlik video yüklendiği için takip edebileceğin en iyi antrenman YouTuber’ını bilmiyorsan güvenilir içeriği bulman zor olabilir.

Sevilen ve milyonlarca takipçisi olan iyi bir antrenörün dünyasına erişebilmen en iyisinden ilham almak için mükemmel bir fırsattır. Eğitim, hazırlık veya sadece biraz motivasyon arıyorsan, doğru yere geldin. Bu Youtuber koleksiyonunda, deneyimlerini izleyicileriyle paylaşanları bulabilir ve bir sonraki maceran veya eğitim seansın için bazı fikirler edinebilirsin. İşte dünyanın en iyi sporcu YouTuber’ı rehberi!

1- Magnus Midtbø – Tırmanışcı

Instagram photo by Magnus Midtbø • Apr 19, 2016 at 12:45pm UTC | Get fit,  Photo, Instagram

Magnus Midtbø, Youtube’da 1 milyon aboneye ulaşan ilk tırmanıcıdır. Antrenman tavsiyeleri, farklı tırmanış noktalarına seyahatler, fitness ve diğer spor dallarına geçiş gibi karışık vlog’ları anında hit olan Magnus, onlarca eğitici videoya sahiptir. Magnus, 11 kez Norveç şampiyonluğu olan, Redpoint 9a + ‘ı ve onsighted 8c + ‘ı gören bir avuç insandan biridir. Birçok insana ilham kaynağı olan YouTuber, 2017 yılında emekli olduğundan beri kanalına videolar eklemeye ve ilham kaynağı olmaya devam eden en iyi tırmanıcıdır.

2- Yoga with Adriene – Yoga Eğitmeni

Coronavirus-Quarantine Diary: “Yoga With Adriene” | The New Yorker

En başarılı yoga kanallarından biri olan Yoga with Adriene, abonelerine ücretsiz, yüksek kaliteli yoga videoları sunmayı amaçlayan bir YouTuber. Yogaya yeni başladıysan veya deneyimli bir profesyonelsen, seviyene ve vücut tipine uygun içerikleri Adriene’nin kanalında bulabilirsin. Video koleksiyonunda, ruh haline ve hedeflerine uygun çok sayıda yoga uygulaması mevcuttur. Adriene’nin kanalında Yeni Başlayanlar İçin Yoga, Yoganın Temelleri, Kilo Verme için Yoga ve Total Body Yoga gibi farklı diziler yer alır.

3- Mad Fit – Fitness Eğitmeni

madfit | Fitness models female, Fitness inspiration body, Workout  motivation women

Kanadalı fitness YouTuber’ı Mad Fit, gerçek adı Maddie Lymburner, evde egzersiz yapmak için mükemmel olan harika bir video seçkisine sahiptir. Süreleri, 10 dakika kadar kısadan 40 dakikalık daha uzun antrenmanlara kadar değişir. Mad Fit, egzersiz yaparken formunu oluşturmada yardımcı olur ve de eğlenceli dans tarzı antrenmanlara sahiptir.

4- Finn Iles – Profesyonel Dağ Bisikletçisi

Finn Iles

Hem sporcu hem Youtuber olan BC Finn Iles, dünyanın en iyi dağ bisikleti arazilerinden bazılarına çok yakın bir konumdadır. Finn, sadece evinde bisiklet parkında hile ipuçlarını ele almakla kalmaz, aynı zamanda UCI Dünya Kupası Turu’nda dünyanın dört bir yanında yarışan seyahatlerini de belgeler. Yeni Zelanda ve Avrupa’dan Britanya Kolumbiyası’nın iç kısımlarına kadar her türlü arazide onunla binebileceğin POV videolarına göz atabilir, dağ bisikleti konusunda engin bilgilerinden yararlanabilirsin.

5- P.K. Subban – Profesyonel Hokey Oyuncusu

How Long Will the New Jersey Devils Keep P.K. Subban? - All About The Jersey

Profesyonel bir hokey oyuncusunun yaşam tarzına dair bir fikir veren NHL yıldızı PK Subban’ı takip etmen sana hayatını şekillendirmede ve bir hobi edinmede yardımcı olabilir. Defans oyuncusu olarak birçok ödül alan PK, hokey hayranlarını tüm yıl boyunca meşgul etmek için videolarında eğitici fikirlerini ve ipuçlarını paylaşır.

6- Jamie O’Brien – Profesyonel Sörfçü

Epic Shorebreak & Bomb Drops | Jamie O'Brien - YouTube

Binlerce abonesi olan Jamie O’Brien’dan daha büyük tek izleyici kitlesi World Surf League’in kendisidir.  Sörf dünyasında oldukça popüler olan Jamie, sörf deneyimlerini içeren ve sörf için yeni hareketler öğreten videolara sahiptir. Yepyeni bir profesyonel sörfçü topluluğuna maceralarını YouTube’da belgelemeye başlamaları için ilham veren Jamie, izleyicilerini nasıl eğlendireceğini kesinlikle bilen bir öncüdür.

7- Justine Dupont – Profesyonel Sörfçü

Justine Dupont is committed to carbon neutrality for the Anglet forest -  The Limited Times

Justine Dupont, suya her çarptığında sporun sınırlarını zorlayan ve en zor hareketleri bile korkmadan yapan kadın büyük dalga sörfçülerinden biridir. Portekiz, Nazaré’de aksiyonun merkezinde yaşayan, önceki longboard ve paddleboard şampiyonu olarak çok yetenekli bir fenomendir. Sörfçü bir kadın olarak Avrupa’da ve dünyadaki birçok yerde sörf deneyimlerini gösterir ve iyi bir ilham kaynağıdır.

8- Shauna Coxsey – Profesyonel Tırmanışcı

Tokyo Olympics: Shauna Coxsey falls short but breathtaking climbers succeed  in modernising Games | Sport | The Times

Büyük Britanya’dan gelen profesyonel bir rekabetçi tırmanıcı olarak Shauna Coxsey’in kanalı, becerilerini geliştirmek için ihtiyaç duyacağın tüm eğitimlerde sana yol göstermeye odaklanmıştır. İngiltere’nin ilk Bouldering Dünya Kupası galibi olarak, en iyilerinden birinden öğrenebilirsin. Seni daha iyi bir tırmanıcı yapmaya odaklanan temel antrenmanlardan esneklik ve teknik egzersizlerine kadar birçok video bulabilir ve Shauna’ya ayak uydurmaya çalışırken gelişimini takip edebilirsin.

9- Mark McMorris – Profesyonel Snowboardcu

Mark McMorris — The Comeback Kid | IMPACT Magazine

Mark McMorris, perde arkasındaki hayatını sergilemek için günlük anları filtresiz bir şekilde belgeler. “BTS RAW” dizisi minimal düzeyde düzenlenmiştir ve profesyonel bir snowboardcu olarak hayatını yakalayan klip derlemelerinin bulunduğu bir kanala sahiptir. Yarışma devresinden sezon dışı sörf görevlerine kadar tüm yılı sergileyen Mark’ın hem dağdaki hem de dağ dışındaki maceralarına göz atabilirsin.

10- Matisse Thybulle – Profesyonel Basketbol Oyuncusu

The evolution of 76ers rookie Matisse Thybulle has begun - 6abc Philadelphia

NBA oyuncusu Matisse Thybulle, kanalının açılmasından bu yana videoları için hızla büyük bir takipçi kitlesi toplayan sayılı profesyonel YouTuber’lardan biridir. Philadelphia 76ers adlı takımında olan biten her şeyi filme alıp kurgular ve seni profesyonel bir basketbolcunun günlük hayatını deneyimlemen için bir araya getirir. Ligin ilk yılında yeni başlayan biri olarak kariyerinin başlarında olmasına rağmen, Matisse kamera arkasındaki becerileri nedeniyle hızla hayranların favorisi haline gelen bir YouTuber’dır.

Senin için seçtiğimiz dünyadaki en iyi 10 sporcu Youtuber arasından sana uygun olanı takip ederek motive olabilir ve spor alanında profesyonelleşebilirsin.

Kadın milli triatletimiz İpek Onaran’la gerçekleştirdiğimiz röportajımız için hemen buraya tıkla!

Sportif tavsiyelerimiz ve antrenman programlarımızı bulabileceğin Youtube hesabımızı takip etmeyi ve bildirimleri açmayı da sakın ihmal etme!

Tüm sportif ihtiyaçların için mağazalarımıza gelebilir ya da decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!