Profesyonel bir ortamda spor yapmak için hem zaman hem de para gerektiğini düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Spor yapmak için zaman ayırmak, hatta bu zamanı düzenli bir şekilde ayırmak önemli ancak spor yapmak için para ayırma konusunda aynı şey geçerli değil. Yaşadığın yerdeki ücretsiz spor alanları ve mekanları hakkında bilgi sahibi isen herhangi bir para ödemeden de spor yapabilirsin. Üstelik İstanbul’da yaşıyorsan alternatiflerin gerçekten çok fazla. Örneğin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 50’den fazla spor tesisi futboldan yüzmeye kadar farklı spor dallarında hizmet veriyor. Belediye’nin spor tesislerinden hafta boyunca 08.00 – 18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak faydalanabilirsin. İşte senin için derlediğimiz birçok halka açık, donanımlı kapalı ya da açık ücretsiz spor alanları var. Bu ücretsiz spor mekanları içerisinde senin için en uygun lokasyonda olanı tercih ederek spora hemen başlayabilirsin.

Beyoğlu Spor Tesisi

ücretsiz spor

İBB Beyoğlu Spor Tesisi, oldukça merkezi bir konumda İstanbulluları bekliyor. Spor tesisinde aero dans, basketbol, fitness, step aerobik, pilates ve spinning için alan bulunuyor. Tesis yılda yaklaşık 5000 kişiye hizmet veriyor.

Beyoğlu Yüzme Havuzu

ücretsiz spor

Beyoğlu civarından yaşayanlar için Beyoğlu Yüzme Havuzu büyük bir şans. İstanbul’un merkezinde yer alan ve yüzme branşında hizmet veren kapalı tesisten ücretsiz şekilde faydalanabilirsin. Kapalı havuz yılda yaklaşık 10.000 kişiyi misafir ediyor. 

Büyükçekmece Güzelce Tenis Kortu

ücretsiz spor

Büyükçekmece’de bulunan kapalı tenis kortu, tenis sporu ile ilgilenenlere hitap ediyor. Kapalı tenis kortunda ücretsiz şekilde rezervasyon yaptırabilir ve keyifli zaman geçirebilirsin. Kortun kapalı olması, yılın her mevsiminde hava durumundan bağımsız olarak tenis oynayabilmeye olanak tanıyor.

Avcılar Spor Kompleksi

ücretsiz spor

Avcılar Spor Kompleksi, içerdiği farklı spor alanları ile çok sayıda spor branşında hizmet veriyor. Spor kompleksinde ücretsiz olarak yararlanabileceğin basketbol sahası, voleybol sahası ve kapalı ve açık tenis kortu yer alıyor. Ayrıca burada temel hareket eğitimi alabileceğin, fitness ya da pilates yapabileceğin salonlar da bulunuyor. Reformer ve spinning de kompleksi tercih etme sebeplerinden biri olarak sayılabilir.

Beykoz Spor Kompleksi

ücretsiz spor

Beykoz Spor Kompleksi basketbol sahası, masa tenisi, yüzme havuzu ve judo antrenman sahasından oluşuyor. Judo ile ilgileniyor ve ücretsiz bir alan veya havuz arayışında isen burayı tercih edebilirsin. Basketbol sahasında tek başına antrenman yapabilir ya da arkadaşlarınla maç yapabilirsin.

Kadıköy Bostancı Sahil Spor Tesisi

ücretsiz spor

Kadıköy Bostancı Sahil Spor Tesisi’nde futbol sahası ve açık tenis kortu yer alıyor. Futbol sahasında ya da tenis kortunda kolaylıkla rezervasyon yaptırabilir ve ücretsiz şekilde spor yapabilirsin. Sahilde bulunan tesise kolaylıkla ulaşabilirsin. 

Sarıyer Metin Oktay Spor Tesisi

ücretsiz spor

Farklı spor branşlarında ücretsiz olarak hizmet veren spor tesislerinden biri de Sarıyer Metin Oktay Spor Tesisi. Tarabya’da bulunan tesiste badminton oynayabilir, cimnastik ya da pilates yapabilir, reformer veya spinning çalışabilirsin. Tesiste aynı zamanda futbol sahası, basketbol sahası, kapalı tenis kortu ve step-aerobik alanı bulunuyor. Sen de bu kapalı spor alanlarında yaz kış spor yapabilirsin. 

Kartal Hasan Doğan Spor Kompleksi

ücretsiz spor

Kartal Hasan Doğan Spor Kompleksi’nde aero dans, cimnastik, pilates ve fitness yapabileceğin saha bulunuyor. Kompleksteki basketbol sahasından ve voleybol sahasından ücretsiz faydalanabilirsin. Kapalı bir yüzme havuzu bulunan tesiste karate, kickboks ve taekwondo alanları da yer alıyor.   

Sen de spor yapmak için bütçeni zorlamak istemiyorsan ve egzersiz yapmak için ücretsiz spor mekanı arıyorsan, İstanbul’daki alternatiflerinin saydıklarımızdan daha fazla olduğunu aklında bulundurmalısın. Futboldan judoya kadar farklı branşlarda hizmet veren spor alanları ve mekanları seni bekliyor.

Spor için ekipmanlara ihtiyaç duyuyorsan, Decathlon’un birçok farklı spor dalına uygun ürün seçenekleri arasından ister mağazalarımıza gelerek ister decathlon.com.tr‘yi ziyaret ederek tercihini yapabilir ve spor aktivitelerine dahil olabilirsin.

Dünyanın en önemli antrenman Youtuber’larını merak ediyorsan hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!