Bisiklet Turunda Nasıl Fotoğraf Çekebilirsiniz?

Facebook, Instagram ya da çeşitli seyahat bloglarında gördüğünüz fotoğraflardan bazılarını yeniden canlandırmak gibi bir hayaliniz mi var? Eğer bisiklet turunuzla ilgili hoşunuza giden manzaraları, zorlu koşulları, deneyimlerinizi ya da yaşadığınız diğer maceraları, fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirmek istiyorsanız, bisiklet turuna dair en doğru görüntüleri nasıl yakalayacağınızı öğrenmeniz gerek. Bisiklet turunda nasıl fotoğraf çekebilirsiniz? İşte, tur rotasında fotoğraf … More Bisiklet Turunda Nasıl Fotoğraf Çekebilirsiniz?

Bisiklet Gezginlerinin Mutlaka Bilmesi Gerekenler

Eklem ve sırt ağrılarının giderilmesinde, yüksek tansiyonla mücadelede oldukça etkin olan bisiklet sporu diğer egzersizlere göre hem daha zevkli hem de daha pratiktir. Bütün gün masa başı iş yapıyorsanız, kendinize bir bisiklet alıp ulaşımınızı onunla gerçekleştirmek de işte daha verimli ve mutlu olmanızı sağlar. Bir bisiklet gezgini olarak daha zinde, verimli ve mutlu bir yaşam … More Bisiklet Gezginlerinin Mutlaka Bilmesi Gerekenler

Korjenevskaya ve Komunizm Zirve Tırmanışı

Bayrampaşa Decathlon Mağazası Operasyon Müdürü Cem Manav Korjenevskaya ve Komunizm Dağı’na yaptığı tırmanışı anlatıyor. Kamp ve dağ manzaralarının metnin içine sığmayan fotoğrafları yazının sonunda sizleri bekliyor. Keyifli okumalar!🙂 Pamir Dağları’na yolculuğumuz 16 temmuz günü duygu karmaşası içerisinde başladı. Hazırlıklarını uzun süredir yaptığımız tırmanışı gerçekleştirmek üzere, ülkede neler olup bittiğinin endişesiyle yola çıktık. 17 Temmuz 2016 … More Korjenevskaya ve Komunizm Zirve Tırmanışı

Dağ Bisikletiniz için Doğru Lastik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Dağ bisikletiniz için bisiklet lastiği  seçimi yaparken sürüş yapacağınız zeminin ve kullanım amacınızın seçiminize büyük etkisi olacaktır. Doğru tercih yapmanız sürüş ve yol tutuş performansınızı büyük ölçüde etkiler. Hızlı ve performanslı bir dağ bisikleti ile aldığınız zevki de böylelikle ikiye katlayabilirsiniz. Doğru lastik seçimi nasıl yapılır öğrenmek için yazının devamına göz atmanızı öneririz. Dağ Bisikletiniz için … More Dağ Bisikletiniz için Doğru Lastik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Çadır Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Çadırınızın bakımı için kullanışlı tavsiyelerimizi inceleyelim: Modeli ne olursa olsun çadırınızı temizlemenin en basit yolu, çadırın tentelerini sabunlu bir sünger ile silmektir.  Ardından çadırı sabundan iyice arındırmak için iyice yıkamak gerekir. Bunun için hortum kullanabilirsiniz. Ağaç reçinesinin dış tenteye damladığı özel durumda ise: her şeyden önce reçinenin kurumasını beklemelisiniz. Ardından, tentenin iç kısmından reçinenin olduğu yere buz tutmalısınız. Yapısı … More Çadır Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğa Yürüyüşü Batonu Nasıl Seçilir?

Doğa yürüyüşü batonları, aktivitenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun seçim yapıldıkça, asla es geçmemeniz gereken bir ekipmandır. Doğru seçimi yaparken etkili olan faktörleri inceleyelim. Ağırlık: En önemli kriterdir. Batonunuz ne kadar hafif olursa, kullanılması o kadar kolay olur ve o kadar az enerji harcarsınız. Yapısındaki malzeme, bu ekipmanın ağırlığını belirler. Hobi amaçlı kullanımdan düzenli kullanıma kadar, … More Doğa Yürüyüşü Batonu Nasıl Seçilir?

Uyku Tulumu Nasıl Seçilir?

Entegre matlı veya matsız, bivak için veya kamp için uyku tulumları arasında, açık havada güzel ve rahat bir gece geçirmek için, birçok seçenek vardır. Pierre, “uyku tulumları” ürün şefi size yardımcı olacak: Bivak için uyku tulumu “Teorik olarak, bivak amaçlı uyku tulumları hafif, kompakt ve sırt çantasında taşınabilir olmalıdır. Soğukta başın iyi korunabilmesi için, genelde … More Uyku Tulumu Nasıl Seçilir?

Doğa Yürüyüşü Batonu Nasıl Kullanılır?

Batonların sırt çantasının özellikle dizler olmak üzere eklemlere bidirdiği yükü %25 azalttığını biliyor muydunuz? Aynı zamanda bu ekipman dengenizi güçlendirir ve doğa yürüyüşü kazalarının en büyük sebebi olan kaymaları azaltır. Baton kullanımı ilk başlarda karmaşık, sinir bozucu olup doğal gelmese de, bir kere alıştıktan ve doğru kullandıktan sonra ondan vazgeçemeyeceksiniz. İlk adımı atmakta size yardımcı … More Doğa Yürüyüşü Batonu Nasıl Kullanılır?

Fırtınaya Yakalanınca Neler Yapılmalı?

Dağda fırtınaya yakalandınız, ne yapmanız gerekir? Yazın dağda doğa yürüyüşü yapmanın tadına varmak için mükemmel bir mevsim olduğu tartışılmaz. Fakat bu mevsimin aynı zamanda fırtına mevsimi olduğunu unutmamak gerekiyor. Joël Roux, dağ rehberi, bize dağda fırtınaya yakalanırsak yapılması gereken doğru hareketleri anlatacak. Dağda gökyüzü kaprislidir ve bazen bize sürprizler saklar. Düzenli olarak dağda doğa yürüyüşü yapan … More Fırtınaya Yakalanınca Neler Yapılmalı?

Sonbaharda Kamp

Sıcaklıkların düşmesiyle, kış kapıda… Yine de hiking ayakkabılarınızı emekliye ayırmanın zamanı değil! Birkaç önerimize bağlı kalarak hala unutulmaz manzaraların tadını çıkartmaya devam edebilirsiniz. Hadi okumaya devam!  Su geçirmez malzemeler, en yakın arkadaşınız  Yaz mevsiminin kalabalığı bitti ve kar bulutları henüz havada gözükmüyor: Sizin gibi doğa aşıkları için sonbahar birçok fırsat barındırıyor. Fakat, bu mevsimde havayı önceden … More Sonbaharda Kamp