Yazarlarımız

Sporseverlere sunduğumuz blog sayfamızdaki yazılar, tutku markalarımızın sporcuları, dış kaynaklı içerik üreticileri, Decathlon Türkiye çalışanları ve okurlarımız tarafından üretilmektedir. Blog sayfamızdaki en büyük misyonumuz; mağazalarımız haricinde de kullanıcılarımıza ulaşabileceğimiz, onlara sporu ulaşılabilir kılabileceğimiz bir mecra yaratarak sayfamızda kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak.

Decathlon Türkiye Çalışanı Yazarlarımız


yeleklilolik

Hilal Yılmaz –  Sürdürülebilirlik Lideri

Yaptığı Sporlar: Fitness, Bisiklet, Snowboard, Masa Tenisi

 

 

 


IMG_9120

Alican Beşkardeş –  Takım Sporları Dijital Pazarlama Uzmanı

Yaptığı Sporlar: Futbol, Amerikan Futbolu, Rugby, Basketbol

 

 

 


DSC_0163

Baturalp Aktepe – Antares AVM Decathlon Mağazası Doğa Yürüyüşü Spor ve Takım Lideri

Yaptığı sporlar: Trekking, Tırmanış, Nordic Walking, Dağ Bisikleti, Koşu

 


melisa.png

Melisa ÇakırOmnikanal Transformasyon Lideri

Yaptığı Sporlar: Kiteboard, Snowboard, Windsurf, Wakeboard

 

 


Anıl Selçuk

Anıl SelçukEski Decathlon Çalışanı

Yaptığı Sporlar: Tüplü Dalış, Serbest Dalış, Fitness

 

 

 


ege kurt

Ege KurtTırmanış Ülke Spor Lideri

Yaptığı Sporlar: Tırmanış, Kamp, Yelken, Windsurf, Bisiklet

 

 

 


Efe Subaşı – Decathlon Türkiye İçerik Uzmanı & Ülke Bisiklet Eğitmeni

Yaptığı sporlar: Dağ&Yol bisikleti, trekking, kampçılık, masa tenisi

 

 

 


 

IMG-20170320-WA0018

Eray Demirtaş – Üretim Lideri

Yaptığı Sporlar: Balıkçılık, tüplü dalış, serbest dalış, serbest paraşüt, futbol, koşu

Yayınlanan Yazıları: Decathlon’lu Bir Balıkçı Anlatıyor

 

 


 

Nisa Nur Emanet – Eski Decathlon Çalışanı

Yaptığı Sporlar: Latin Dansları, Zumba, Yoga, Pilates

 

 

 


 

Melih Özler – Ritim AVM Decathlon Mağazası,  Bisiklet Spor Lideri

Yaptığı sporlar: Yol bisikleti

 


Oğuzhan Hacıbaloğlu – Ritim AVM Decathlon Mağazası,  Avcılık Spor Lideri

Yaptığı Sporlar: Balıkçılık

 

 

 


Sevil Mert – Gezgin

sevil-mertBeyaz yakalı bir çalışandan bir gezgine dönüşmenin hikayesi benimkisi. Bugüne kadar 4 kıtada 60’ya yakın ülke gördüm. Gördüklerimi, deneyimlerimi, gezi yazılarımı başta Çok Okuyan Çok Gezen adlı blogumda olmak üzere farklı gazete, site ve dergilerde yayınlıyorum. Yazılarımda; gezi planımı nasıl yaptığım, gideceğim yeri nasıl seçtiğim, hangi yolla gideceğim, nerede kalacağım, nereleri göreceğim, bunları nasıl seçtiğim, gittiğimde neler yaşadığım, gidilen yerle ilgili önemli ipuçları ve daha fazlasını paylaşıyorum. Tüm bunları en ekonomik yolla yapmak için dikkat edilmesi gerekenleri gezi tüyoları adı altında topluyorum. Kısa süre önce 19 yıllık beyaz yakalı hayatıma son verip tam zamanlı bir gezgin olma ve daha çok yazma kararı kaldım. Seyahatlerim ve hayat yolculuğumun insanlara ilham vermesi en büyük motivasyon kaynağım. Öğrenmenin sonu yok, yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak, yeni bilgilere ulaşmak, araştırmak, kendini geliştirmek hiç bitmeyecek bir yolculuk, ben de bu yolculukta bir garip seyyah… 


Sevinç Ayyıldız – Yoga Eğitmeni

_C8A8276-01Kurumsal bir şirkette iş hayatına devam ederken yoga ile tanıştı. İş hayatının yarattığı stresi yoga ile atmak amacıyla ilk pratiğine 2012 yılında Çetin Çetintaş’la başladı. Yeni bir hayata ve yeni insana duyduğu özlemini zamanla yoganın kendisinde yarattığı değişimle fark etti. Böylece yoga rahatlama aracı olmaktan çıkarak, bedenini, ruhunu, zihnini sakinleştirdiği, kendini kendine öğrettiği bir rehber, bir öğreti, bir yaşam şekli haline geldi. 2015’te YogaKioo Uluslararası Eğitim Merkezinde 280 saatlik yoga eğitmenlik eğitimini ve 2017 yılında YogaKioo 300 saatlik Uluslararası İleri Seviye Eğitmenlik Eğitimini Hindistan da tamamladı.


Burak Abacıoğlu – Bedensel Engelli Atlet

DVYRyzvXkAAYlz4 (1) (1)

Hatay’lı bir öğretmen baba ve emekli bir mutemet annenin oğlu olarak 1987 yılında  Gaziantep’te doğdu. Doğum öncesinde anne karnında ters dönmem sebebiyle, panik yapan ebenin sağ omuzumu çekmesi sonucunda kas zedelenmesi yaşadım ve sağ kolumu hiç bir zaman kullanamadı. 16 yaşına kadar düzenli olarak ayda 2 kere Hacettepe Üniversitesi Eğitim, Araştırma Hastanesi’ne gidip geldi ve 8 ameliyat oldu. Kemik gelişiminin durması ve ergenlik döneminin başlangıcı sebebiyle artık ömür boyu fizik tedavi yapması gerekiyordu. Doktoru ve ailesinin de yönlendirmesi ve desteğiyle spor hayatına başladı.  Ampute Futbol’a 2010 yılında Yeditepe Engelliler Spor Kulübü’nde başladı. Toplamda 2 takımda olmak üzere 8 yıl ampute futbol kaleciliği yaptı. Atletizme Esenyurt Engelliler Spor Kulübü antrenörü Mehmet Akkaya aracılığı ile başlayarak ilk Türkiye Şampiyonasında 2 derece elde etti. (200 metre Türkiye 2.’liği, 400 metre Türkiye 3.’lüğü) Bir çok koşu yarışında yer aldı ve yarışmaya devam ediyor. Hedeferine ulaşmak için sıkı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.


Ezgi Çalasın – Ritim AVM Decathlon Mağazası,  Fitness/Yoga Spor Lideri

Yaptığı Sporlar: Yoga, Fitness

Hazar Leman Yakut – Decathlon Turkiye Finans Avukatı

Yaptığı Sporlar: Trekking, Kamp, Yürüyüş

Burak Aşlamacı – Ritim AVM Decathlon Mağazası,  Hiking Spor Lideri

Yaptığı Sporlar: Kamp, Trekking, Hiking

İrem Merve Türk – Diyetisyen

Yaptığı Sporlar: Boks